Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galėsite bet kada atšaukti. Daugiau informacijos

Augalai

Augalai


Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

Alternathera reineckii "Pink"

Tai vidutiniškai reiklus augalas. Auga vidutiniškai greitai, užauga 15cm.Augalas vidutiniškai reiklus šviesai, gali augti be CO2 papildymo ir esant prastesniam apšvietimui. Tačiau esant prastesnėms sąlygoms - augalas neparodys viso savo grožio. Augalas auga tiek minkštame, tiek kietesniame vande..

Anubias var. Nana

Tai nedidelis, nereiklus ir labai patrauklus augalas. Lėtai augantis, todėl dažnai apauga dumbliais.Akvariume geriausiai tvirtinti ant akmenų, šakų ar kelmų, nors gan gerai auga ir pasodintas į gruntą. Sodinant į gruntą negalima užkasti augalo šakniastiebio, kitaip augalas supus. Optimaliausia ak..

Cladophora aegagropila

Tai nėra augalas, o dumblių kolonija, kuri atrodo gan patraukliai. Akvariume atlieka natūralaus filtro funkciją, nes savo viduje kaupia dumblą. Jei rutuliuko paviršius per daug apdumblėja, jį galima praplauti akvariumo vandenyje.Norint išlaikyti rutulio formą akvariume, reikia reguliariai judint..

Ambulia

Tai lengvai auginamas augalas, nereiklus, todėl galima auginti daugumoje akvariumų. Augalo struktūra stiebinė. Auga labai greitai, užauga iki 40 cm. Augalas greitai adaptuojasi, prisitaiko prie plataus vandens parametrų spektro. Rekomenduojama temperatūra 22-28 laipsniai. Mažas apšvietimas ir..

Microsorum pteropus

Tai nereiklus, gražus augalas, kurį nesudėtinga auginti. Puikiai auga ir be papildomo CO2 pūtimo. Idealiai tinka lakinat žuvis, mėgstančias slėptis. Po lapais pamačius juodas dėmes nereikia išsigąsti, tai ne liga, o sporinė (reprodukcinis organas).Šio augalo nesodinkite į gruntą, geriausiai tvi..

Pistia stratiotes

Tai gražus, plaukiojantis vandens paviršiuje augalas, tinkantis atviriems akvariumams.Maksimaliai užauga iki 20 cm. Augalas turi gerai išsivysčiusį šaknyną, kuris gerai valo vandenį, surinkdamas smulkius drumzlius. Optimali temperatūra akvariume 23-27 laipsniai, šaltesniame vandenyje sulėtėja au..

Aponogeton boivinianus

Tai didelis, stiprus ir reiklus augalas, tinkamas dideliems akvariumams. Užauga greitai, aukštis gali siekti 80 cm, plotis – 50 cm.Tai augalas, kuriam reikalinga erdvė, kadangi krūmas kerojasi tiek į aukštį, tiek į plotį. Sodinkite netoli filtro, kadangi mėgsta vandens sroves. Apšvietimą rinkitė..

Microsorium pteropus "Windeluv"

Tai nereiklus, gražus augalas, kurį nesudėtinga auginti. Puikiai auga ir be papildomo CO2 pūtimo. Idealiai tinka lakinat žuvis, mėgstančias slėptis. Po lapais pamačius juodas dėmes nereikia išsigąsti, tai ne liga, o sporinė (reprodukcinis organas).Žuvims šis augalas nepatiks dėl kartaus skonio...

Anubias barteri

Tai nedidelis, nereiklus ir labai patrauklus augalas. Lėtai augantis, todėl dažnai apauga dumbliais.Akvariume geriausiai tvirtinti ant akmenų, šakų ar kelmų, nors gan gerai auga ir pasodintas į gruntą. Sodinant į gruntą negalima užkasti augalo šakniastiebio, kitaip augalas supus. Optimaliausia ..

Aponogeton crispus

Augalas šviesiai žaliais lapais, kiek permatomais, banguotais. Augalas siekia 25-50 cm ilgio, gali išsiplėsti iki 15-25 cm pločio. Geriausiai jaučiasi minkštame, kiek rūgštokame vandenyje su trąšiu gruntu. Optimaliomis sąlygomis augalas suformuoja daugybę lapų, dažnai, kartais net pastoviai ..

Anubias barteri var. Barteri

Tai nereiklus ir labai patrauklus augalas. Lėtai augantis, todėl dažnai apauga dumbliais.Akvariume geriausiai tvirtinti ant akmenų, šakų ar kelmų, nors gan gerai auga ir pasodintas į gruntą. Sodinant į gruntą negalima užkasti augalo šakniastiebio, kitaip augalas supus. Optimaliausia akvariumo v..

Aponogeton rigidifolius

Labai reiklus apšvietimui, lėtai augantis augalas. Esant geroms sąlygoms užauga didelis – 30-60 cm, labai gražus augalas, su gražiais tamsiais garbanotais lapais. Augalas neturi kuokštinės šaknies, bet turi šakniastiebį. Akvariume nereikia jokių specialių poreikių vandens kokybei ir gerai ve..

Acorus pusillus

Tai nuolat žaliuojantis, žolę primenantis terariumų vidutinės priežiūros reikalaujantis  augalas. Tačiau galima auginti ir akvariume, kas keletą mėnesių jį išimant iš vandens ir auginant taip, kad augalas galėtų atsinaujinti. Augalas auga lėtai, užauga iki 10-30 cm. Lapai stori ir lankstūs...

Anubias barteri var. Caladifolia

Tai nereiklus, stambus, labai patrauklus – širdiškos formos lapų augalas. Lėtai augantis, todėl dažnai apauga dumbliais. Tinka auginti ir su didesnėmis žuvimis, didesniuose akvariumuose.Akvariume geriausiai tvirtinti ant akmenų, šakų ar kelmų, nors gan gerai auga ir pasodintas į gruntą. Sodinan..

Anubias lanceolata

Tai nereiklus augalas. Lėtai augantis, todėl dažnai apauga dumbliais. Užauga iki 10-20 cm.Akvariume geriausiai tvirtinti ant akmenų, šakų ar kelmų. Optimaliausia akvariumo vandens temperatūra 20-28 laipsniai. Mėgsta silpną apšvietimą arba šešėlius. Tinkamas CO2 padavimas daro gerą poveikį a..

Aponogeton ulvaceus

Tai nereiklus vandens parametrams augalas, sodinamas galinėje akvariumo dalyje.Auga greitai, užauga iki 50-70 cm, todėl geriausia auginti dideliuose akvariumuose. Geriausiai veši, kai akvariume tiekiamas CO2. Rekomenduojama temperatūra 20-27 laipsniai. Ramybės periodu augalas sustoja..

Aponogeton undulatus

Tai nelepūs, greitai augantys augalai. Užauga iki 40 cm aukščio. Esant geroms sąlygoms gali formuoti dalį plūduriuojančių lapų, jų nepageidaujant galima nukirpti. Lapai gali įgauti rausvumą. Rekomenduojama temperatūra 17-30 laipsnių.  Lengvai dauginasi, vietoj žiedų formuoja naujus augalus...

Bolbitis heudelotii

Tai labai gražus, dekoratyvus papartis, gan populiarus tarp akvariumistų. Šio augalo auginimas nesudėtingas, užtikrinus reikalingas sąlygas. Šis papartis mėgsta minkštą ir rūgštų vandenį. Tinkamas CO2 padavimas daro gerą poveikį augalui ir labai skatina jo augimą. Taip pat mėgsta cirkuliuojantį ..

Bacopa australis

Augalas yra lengvai auginamas akvariume. Nereikia daug šviesos. Esant tinkamoms sąlygoms augalo stiebelis gulasi ir kabinasi į gruntą taip sudarydamas dailų purų  šviesiai žalios spalvos krūmą.  Kai akvariume yra daug šviesos, augalo viršutiniai lapai nurausta. Auga greitai. Stiebeliai..

Bacopa caroliniana

Tai nereiklus augalas, mėgstantis šviesą, todėl akvariumas turėtų būti gerai apšviestas. Paprastai lapai būna šviesiai žali, o esant geram apšvietimui augalo lapai įgauna rausvai rudą atspalvį. Optimali temperatūra 22-25 laipsniai, gerai auga tiek minkštame, tiek kietame vandenyje. Gruntas turėt..

Bacopa monnieri

Tai nereiklus, gražios lapų formos akvariuminis augalas. Jam reikia vidutiniškai intensyvios šviesos (0,5W/L). Gali augti apysūriame vandenyje. Struktūra stiebinė. Vieno stiebelio plotis apie 3cm. Auga vidutiniškai greitai. CO2 naudingas, bet nėra būtinas. Sodinti galiniame arba viduriniame akva..

Cabomba caroliniana

Tai populiarus, nereiklus augalas. Augalas gražiausiai atrodo pasodintas grupelėmis. Užauga iki 30-50 cm aukščio ir nuo 3 cm pločio. Dažniausiai sodinamas prie galinės akvariumo sienelės arba nedideliais krūmeliais viduriniajame plane. Temperatūra rekomenduojama 18-30 laipsnių, vanduo nekietas,..

Cardamine lyrata

Tai greitai augantis augalas, užaugantis iki 20-50 cm aukščio. Geriausia sodinti grupėmis galiniame akvariumo plane. Akvariume temperatūra neturėtų viršyti 27 laipsnių, aukštesnėje temperatūroje augalo lapai nyksta. Viršūnes galima nuskinti ir sodinti į gruntą taip formuojant krūmą.  ..

Ceratophyllum demersum Foxtail

Tai plaukiojantis, neturintis šaknų augalas. Kaip ir gamtoje, akvariume pastebimas augalo sezoniškumas - žiemą augimas sulėtėja, o vasaros metu augalas auga 10cm per savaitę greičiu. Augalas tinkamas mailiaus prieglobsčiui. Taip pat dėl greito augimo augalas tinka kovai su dumbliais. Užauga iki ..

Ceratopteris thalictroides

Tai gan dažnas ir populiarus, greitai augantis ir besidauginantis augalas. Užauga iki 15-60 cm aukščio ir 10-20 cm pločio. Akvariume gali augti tiek įsodintas į gruntą, tiek plūduriuoti vandens paviršiuje. Plūduriuojantis paviršiuje augalas yra puikus prieglobstis mailiui.  Šis augalas soti..

Crinum calamistratum

Tai augalas ilgais, plonais lapais. Tinka dideliuose aukštuose, apie 50 cm aukščio, akvariumuose, kadangi augalas išsikeroja, o augalo lapai užauga ilgi, iki 40-120 cm ilgio. Augalas nereikalauja itin stiprios šviesos, mėgsta judantį vandenį, sroves. Rekomenduojama temperatūra 20-27 laipsniai. G..

Crinum thaianum

Tai išskirtinis svogūninis augalas, nereiklus, tačiau labiau tinkantis dideliems akvariumams. Užauga iki 60-200 cm aukščio ir 20-25 cm pločio. Sodinti reikia taip, kad 2/3 svogūnėlio būtų matoma, kitaip augalas gali imti pūti. Sodinamas galiniame akvariumo plane. Rekomenduojama temperatūra 18-28..

Cryptocoryne beckettii "petchii"

Tai lengvai prižiūrimas augalas, kuriam užtenka silpno apšvietimo. Užauga iki 10-15cm aukščio. Auga lėtai, akvariumuose auginamas jau daugiau nei 60 metų. Jei substratas trąšus, augalas augs greičiau. CO2 ir intensyvus tręšimas - naudingas, tačiau augimo nespartina. Tinka sodinti viduriniame..

Cryptocoryne crispatulata var. Balansea

Tai nereiklus augalas. Užauga iki 20-60 cm aukščio ir 20-25 cm pločio. Akvariume naudojamas CO2 skatina augimą. Rekomenduojama temperatūra 20-28 laipsniai. Nereiklus apšvietimui, vandens kietumui ir kitiems parametrams.  ..

Cryptocoryne parva

Tai neaukštas, lėtai augantis augalas. Užauga iki 3-6 cm aukščio ir 5-8 cm pločio. Tai vienas iš nedaugelio augalų, kurių lapų forma ir spalva nekinta priklausomai nuo augimo sąlygų. Šiam augalui reikia daug šviesos, todėl nereikėtų sodinti šio augalo kitų augalų pavėsyje. Sodinti po 1 daig..

Cryptocoryne walkeri (lutea)

Lengvai prižiūrimas vidutinio dydžio augalas, kurio lapai iš tamsiai žalios spalvos vystosi į geltonos. Auga lėtai, išauga iki 20 cm. Pasodinus į akvariumą gali nemažai augalo lapų mirti, tačiau tai nereiškia, kad visas augalas yra miręs, jo šaknys išlieka sveikos ir užaugina naujus lapus. Taip ..

Cryptocoryne x willisii

Tai tvirtas ir nereikalaujantis daug priežiūros ovalios formos lapais augalas. Auga lėtai, užauga iki 7-20 cm aukščio ir 7-15 cm pločio. Rekomenduojama akvariumo vandens temperatūra – 15-30 laipsniai. Sodinamas grupėmis tiek pirmame, tiek antrame akvariumo plane. Nemėgsta būti persodintas. ..

Cryptocoryne wendtii "Mi Oya"

Tai gražus augalas plačiais, banguotais ir raudonai rudais lapais. Auga lėtai, iki 20-35 cm aukščio ir 15-30 cm pločio. Rekomenduojama akvariumo vandens temperatūra 23-30 laipsnių. Sodinamas viduriniame akvariumo plane. ..

Cyperus helferi

Tai žolę primenantis lėtai augantis augalas. Užauga iki 20-35 cm aukščio ir 15-25 cm pločio. Rekomenduojama akvariumo vandens temperatūra 15-30 laipsnių. Reikalingas geras apšvietimas ir Co2. Sodinama antrame akvariumo plane. ..

Echinodorus amazonicus

Tai gan didelis augalas, akvariumuose nesunkiai užauga iki 40 cm aukščio, o jo linijiniai, ieties formos lapai – iki 2-3 cm pločio. Prastai augs kietame vandenyje. Mėgsta vidutinišką – stiprų apšvietimą, šiltą vandenį (24-28 laipsniai) ir gerą gruntą. Šiuos augalus reikia papildomai tręšti gelež..

Echinodorus grandiflorus ssp. aureus

Tai reiklus, lėtai augantis augalas. Užaugantis iki 25-45 cm aukščio ir 25-40 cm pločio. Lapai dideli širdelės formos. Būtinas geras apšvietimas. Rekomenduojama temperatūra 20-28 laipsniai. ..

Echinodorus martii

Tai nereiklus augalas, kuris tinka dideliems akvariumams. Užauga iki 30-45 cm aukščio ir 15-30 cm pločio. Šių augalų gerai išsivystęs šaknynas, šaknys storos. Gerai auga kietame vandenyje, temperatūra turėtų būti 21-28 laipsniai, apšvietimas – vidutinio ryškumo. Gerą augimą stimuliuoja trąšus gr..

Echinodorus osiris

Tai nereiklus, greitai augantis augalas, gražios raudonos spalvos. Lapai būna raudonesni esant stipresniam apšvietimui. Trąšus gruntas skatina jų augimą, kai trūksta mikroelementų augalo lapai tampa blyškūs. Auga tiek minkštame, tiek kietame vandenyje. Užauga iki 25-50 cm aukščio ir 20-30 cm plo..

Echinodorus "Ozelot"

Tai nereiklus augalas, todėl puikiai tinka pradedančiajam akvariumistui. Užauga iki 20-40 cm aukščio ir 25-30 cm pločio. Gražiausiai atrodo didelės talpos akvariumuose. Trąšus gruntas skatina augimą. Optimaliausia temperatūra akvariume 24-26 laipsniai. Augalas nereiklus apšvietimui – gali puikia..

Echinodorus palaefolius var. Latifolius

Tai rozetinis, 20-40 cm ilgio ir 20-40 cm pločio augalas. Po vandeniu lapai yra svyrantys ir ilgesni. Akvariume dažnai išauga virš vandens. Nuo peraugimo galima apsisaugoti nukerpant lapus, siekiančius vandens paviršių. Atvirame akvariume augalui galite leisti išaugti virš vandens, bet jei aplink..

Echinodorus parviflorus "Tropica"

Tai puošnus, kompaktiškas augalas, kurį lengva prižiūrėti. Auga lėtai, užauga iki 10-20 cm dydžio. Akvariumo vandens temperatūra turėtų būti apie 28 laipsnius. Apšvietimą rinkitės nuo vidutinio stiprumo iki stipraus. Tinka sodinti viduriniame akvariumo plane. Galima sodinti grupėmis, tačiau ..

Echinodorus Red Diamond

Tai patrauklus augalas, rubino spalvos kardelio formos lapais. Augalas auga lėtai. Augalo lapai yra vidutinio dydžio 15-25 cm ilgio, kupstas 20-30 cm pločio. Augalas tinkantis ir mažiems akvariumams. Sodinamas galiniame arba centriniame akvariumo plane. Augimui reikalingas geras trąšus substrata..

Echinodorus Red Flame

Tai patrauklus augalas raudonos spalvos lapais, augantis lėtai. Augalo lapai yra vidutinio dydžio 10-20 cm ilgio. Dideliuose akvariumuose augalą reikia sodinti priekiniame plane, o vidutiniuose – viduriniame plane. Augimui reikalingas geras trąšus substratas, šviesa sąlygoja raudonos spalvos i..

Echinodorus Rose

Tai gražus nereiklus augalas, prisitaikantis prie įvairių akvariumo sąlygų. Jauni lapai yra patrauklios rožinės spalvos.  Auga gan greitai, užauga iki 25-40 cm aukščio, 15-25 cm pločio. Trąšus gruntas skatina augimą. Temperatūra rekomenduojama 20-30 laipsnių. ..

Echinodorus Rubin

Tai dekoratyvinis sodrios raudonos spalvos lapais ir šviesiomis gyslomis augalas, suteiksiantis akvariumui patrauklumo. Rekomenduojama auginti dideliuose akvariumuose. Esant geroms sąlygoms išauga iki 50 cm aukščio, o krūmo plotis siekia iki 30-40 cm. Tai ganėtinai nereiklus augalas, auga esant ..

Echinodorus schlueteri "Leopard"

Žemas ir platus, mažiems akvariumams tinkantis, augalas. Augalas turi išskirtines juodas dėmes ant lapų. Užauga iki 10-15 cm aukščio ir 15-20 cm pločio. Auga lėtai, trąšus substratas paskatins augti. Tai gan reiklus augalas, temperatūra turėtų būti 20-28 laipsniai. Apšvietimas – stiprus. ..

Echinodorus tenellus

Nesudėtingos priežiūros, tankiai suaugantis augalas. Augdamas augalas pasklinda per visą akvariumo dugną. Užauga iki 5-10 cm aukščio. Reikia užtikrinti, kad didesni augalai nenustelbtų šio mažesnio augalo ir neuždengtų šviesos. Maistingas gruntas skatina vystymąsi ir vešlumą. Temperatūra turėtų ..

Echinodorus uruguayensis

Tai nereiklūs, gražūs augalai dideliems akvariumams. Lapai ilgi, siauri, permatomi, tamsiai žali, lapų ilgis ir plotis gali būti įvairus. Esant geroms sąlygoms, augalas suformuoja daug lapų, o trąšus gruntas, CO2 tiekimas ir lengvai rūgštinis vanduo skatina augimą. Temperatūra turėtų būti nuo 15..

Echinodorus x barthii

Tai gražus, dideliems akvariumams tinkantis augalas. Užauga iki 25-50 cm aukščio ir 20-30 cm pločio. Lapų spalva varijuoja nuo tamsiai raudonos (kai jaunas augalas) iki tamsiai žalios (kai augalo lapai senas). Taip pat augalo lapų spalva priklauso nuo akvariumo apšvietimo. Jeigu akvariume įrengt..

Egeria densa

Tai nereiklus, nereikalaujantis ypatingo dėmesio, bet kokiame vandenyje augantis augalas. Labai naudingas dumblių augimui reguliuoti, kadangi sunaudoja didelius kiekius maistingų medžiagų tiesiogiai per lapus. Sodinant būriais gaunamas idealus prieglobstis mailiui. Šis augalas užauga iki 20-80 c..