Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galėsite bet kada atšaukti. Daugiau informacijos

Botia macracanthus - Bocija klounas

Botia macracanthus - Bocija klounas

Tai būrinės žuvys, todėl rekomenduojama laikyti bent 5 vienetus, kur vienas iš jų bus lyderis, karts nuo karto gali kilti kovos dėl lyderio pozicijos, po kurių pasitaiko ir žaizdų. Dėl savo reiklumo, šios žuvytės netinkamos pradedančiajam akvariumistui. Esant tinkamam būriui, akvariumistai gali grožėtis specialių klounų šokiu, kai žuvytės sukasi viena aplink kitą kildamos į vandens paviršių, tarsi pindamos virvutę.

Žuvys užauga iki 13 cm ilgio, o jei akvariumas didelis – ir iki 20-30 cm. Kuo akvariumas didesnis, tuo žuvytėms geriau, vis tik metro ilgio ir bent 200 litrų akvariumas privalomas. Pasirinkus netinkamo dydžio akvariumą žuvys stresuos. Žuvys jautrios  įvairiems vandens parametrams, linkusios sirgti įvairiomis ligomis dėl prastos akvariumo priežiūros, todėl labai svarbu gera filtracija. Akvariume reikalingas silpnesnis apšvietimas arba įvairūs šešėliai, sukurti paviršinių augalų pagalba. Svarbu įrengti daug slėptuvių iš akmenų ar šakų, gruntą rinktis smulkų. Augalai turėtų būti tvirtesni, dėl polinkio juos išrauti ar aplaužyti.

Mityba: žuvytės minta tiek augalinės, tiek gyvūninės kilmės maistu. Visgi mieliau rinksis gyvūninį maistą: tiubifeksus, uodo trūklio lervas, smulkintas krevetes ir pan. Kartais mėgsta skabyti smulkialapius augalus. Taip pat valgo akvariumo sraiges.

Dauginimasis: apie klounų nerštą mažai žinoma, akvariumuose neršia labai retai.

Akvariuminės žuvys
Dydis (cm) 13-30
Gyvenimo trukmė (m) 6-16
Minimalus akvariumo dydis (l) 200
Rekomenduojama temperatūra (oC) 23-28
Vandens pH 6-7,6
Vandens kietumas (dGH) 2-10
Kilmė Azija

Parašyti įvertinimą

Pastaba: Įvestas tekstas nebus koreguojamas
    Blogas           Geras

  • Peržiūrėta: 22599
  • Prekės kodas: AKV-00086
  • Prieinamumas: Teirautis